Wybuch zniszczył dwie ściany i ogrodzenie. Nie żyje mężczyzna, ranna kobieta

2016-07-29

Do wybuchu gazu doszło w domu jednorodzinnym w miejscowości Kluszkowce (woj. małopolskie). Jak informuje straż pożarna, zginął mężczyzna, a jego żona trafiła do szpitala. Informację i zdjęcia na Kontakt 24 przysłał serwis Photo news.

Do wybuchu doszło około godz. 10. – To budynek jednorodzinny, wolnostojący, w którym mieszkało starsze małżeństwo – powiedział nam st. kpt. Piotr Krygowski, rzecznik straży pożarnej w Nowym Targu.

Jak wyjaśnił, najprawdopodobniej doszło do rozszczelnienia instalacji gazowej. – Gaz zaczął się ulatniać i gromadzić, doszło do wybuchu – precyzował.

Nie żyje mężczyzna

Jak poinformował rzecznik straży, w wyniku wybuchu zginął straszy mężczyzna. – Jego żona została zabrana do szpitala – dodał.

O skali wybuchu świadczą zdjęcia, które otrzymaliśmy na Kontakt 24. – Zniszczone zostały dwie ściany, uszkodzeniu uległo nawet ogrodzenie posesji. Na parterze wyleciały wszystkie okna – opisuje st. kpt. Krygowski. Dodaje, że na miejscu ekipa poszukiwawcza nadal sprawdza, czy pod gruzami nie ma kolejnych osób.

 

Źródło: http://kontakt24.tvn24.pl/wybuch-zniszczyl-dwie-sciany-i-ogrodzenie-nie-zyje-mezczyzna-ranna-kobieta,208116.html