Taniej w Turcji nie będzie. MSZ kategorycznie odradza, biura podróży obniżają ceny

2016-07-18

Ponad 40-procentowe obniżki cen na wakacje w Turcji. Takie oferty możemy znaleźć na stronach polskich biur podróży, które mimo ostrzeżenia wydanego przez MSZ utrzymują oferty wyjazdów do tego kraju i znajdują na nie chętnych. Ci, którzy mieli przestraszyć się sytuacji w Turcji, zrobili to wiele miesięcy temu – oceniają eksperci.

W Turcji podczas w nocy z piątku na sobotę doszło do krwawych starć z udziałem zbuntowanych oddziałów z jednej strony, a z drugiej – żołnierzy i funkcjonariuszy policji wiernych rządowi. Dziesiątki tysięcy Turków wyszło na ulice z flagami. Zginęło ponad 290 osób – w tym ok. 100 puczystów, a ok. 1440 zostało rannych.

W wyniku napiętej sytuacji w Turcji z biurem podróży Itaka w sobotę na wakacje z Polski nie poleciało około 400 osób. – 10 proc. odwołało swojego wyjazdy, 10 proc. przeniosło się na inne kierunki, a ok. 80 proc. pozostało przy wyjazdach do Turcji tylko zmieniło termin wyjazdu – mówi w rozmowie z tvn24bis.pl Piotr Henicz, wiceprezes Zarządu Itaka. – Powoli wszystko wraca do normy – dodaje.

Maciej Nykiel, prezes Fly.pl zwraca uwagę, że mówiąc o normalizacji trzeba oddzielić dwa światy.

– Jeden to świat wielkiej polityki, to Ankara i Stambuł, areny militarnych przewrotów. Drugi świat Turcji to bardzo spokojne, bezpieczne, oddalone o setki kilometrów kurorty – przekonuje.

 

Źródło: http://tvn24bis.pl/z-kraju,74/zamach-stanu-w-turcji-biura-podrozy-nie-rezygnuja-z-wyjazdu,661741.html