Policja opublikowała wizerunek mężczyzny, który zostawił bombę w autobusie we Wrocławiu

2016-05-20

W czwartek, 19 maja przed godz. 14 nieznany mężczyzna pozostawił w autobusie linii nr 145 tajemniczy pakunek. Jeden z pasażerów zgłosił ten fakt kierowcy, który wyniósł paczkę na zewnątrz i położył na chodniku. Jak się okazało, był to ładunek wybuchowy, który eksplodując, zranił jedną z przechodzących kobiet. Na szczęście obrażenia okazały się niegroźne.

Ze wstępnych informacji wynika, że była to bomba domowej roboty, którą zbudowano przy wykorzystaniu saletry i wypełniono śrubami i metalowymi nakrętkami. Podobnie swoje ładunki często wypełniają islamscy terroryści, aby wybuch bomby spowodował rozrzucenia z ogromną siłą metalowych elementów, które powodują rany niczym kule wystrzelone z pistoletu. Tak było m.in. podczas marcowego zamachu na lotnisku w Brukseli.

Policja na razie nie udziela bliższych informacji na temat konstrukcji bomby.

– Śledztwo w tej sprawie cały czas jest prowadzone. Na ten moment nie mamy bliższych informacji – mówi Wirtualnej Polsce Paweł Petrykowski, rzecznik prasowy dolnośląskiej policji.

Od wczoraj trwa poszukiwanie sprawcy. Na szczęście okazało się, że w autobusie był zainstalowany monitoring, który go zarejestrował, podobnie jak kamery rozmieszczone w pobliżu ul. Kościuszki, gdzie doszło do zdarzenia.

W piątek policja opublikowała zdjęcie z jednej z kamer, gdzie widać mężczyznę, który jest podejrzany o pozostawianie bomby w autobusie.

Poszukiwany mężczyzna wygląda na ok. 25 lat, ma ok. 180 cm wzrostu, szczupłą sylwetkę, pociągłą twarz bez zarostu, włosy ciemnobrązowe raczej krótkie. Tego dnia mężczyzna miał przyciemniane okulary, był ubrany w ciemną bluzę z kapturem i spodnie dresowe w czarnym kolorze.

Policja prosi o kontakt wszystkie osoby, które rozpoznają sprawcę, a także wszystkich pasażerów, którzy w czwartek przed godz. 14 podróżowali autobusem linii 145 na trasie Tarnogaj – Sępolno lub czekały na przystankach autobusowych wzdłuż tej trasy.

Kontaktować się należy pod numerem telefonu 0-800-283-107 (z telefonów stacjonarnych) lub 71 344-15-53 (numer dla użytkowników telefonów stacjonarnych i komórkowych).

 

Źródło: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1019397,title,Policja-opublikowala-wizerunek-mezczyzny-ktory-zostawil-bombe-w-autobusie-we-Wroclawiu,wid,18340444,wiadomosc.html?ticaid=1170ad