Policja przedstawiła zarzuty wnukowi Lecha Wałęsy

2016-09-03

• Policja w Gdańsku przedstawiła zarzut znęcania się w zbiegu z uszkodzeniem ciała 19-latkowi zatrzymanemu w środę za dźgnięcie 22-letniej kobiety nożem
• Nieoficjalnie wiadomo, że chodzi o wnuka byłego prezydenta Lecha Wałęsy

W czwarte serwis niezależna.pl jako pierwszy poinformował o aresztowaniu przez policję wnuka Lecha Wałęsy. W środę wieczorem 19-latek miał dopuścić się ataku nożem na byłą konkubinę i zranić ją w nogę.

Wirtualna Polska zwróciła się z prośbą o komentarz do byłego prezydenta, ale nie chciał on odnieść się do wydarzeń, które miały miejsce w Gdańsku. Osoby zbliżone dorodziny potwierdziły nam natomiast, że rzeczywiście chodzi o wnuka Lecha Wałęsy.

– Prezydent ma kilkanaścioro wnuków i trudno żeby odpowiadał czy tłumaczył się za to, co robią. Nie wszystko jest jeszcze wyjaśnione. Sprawa najprawdopodobniej miała inny przebieg, niż podały to w pierwszej chwili media. Lech Wałęsa nie mieszka z wnukiem pod jednym dachem i nie utrzymuje z nim bliższych relacji – powiedziała Wirtualnej Polsce osoba zbliżona do rodziny Lecha Wałęsy.

Mężczyzna od czwartku przebywał w policyjnym areszcie w Gdańsku, gdzie w piątek został przesłuchany przez funkcjonariuszy.

– Zakończyły się czynności w komisariacie. 19-latkowi przedstawiono zarzut znęcania się w zbiegu z uszkodzeniem ciała. W tej chwili policjanci doprowadzają podejrzanego do prokuratury Gdańsk-Śródmieście – poinformowała Wirtualną Polskę Lucyna Rekowska z zespołu rzecznika prasowego gdańskiej policji.

 

Źródło: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Policja-przedstawila-zarzuty-wnukowi-Lecha-Walesy,wid,18491350,wiadomosc.html?ticaid=117a9e