Ojciec sprawcy masakry w Orlando: nie wiem, dlaczego syn to zrobił. Nic nie wiedziałem o jego planach

2016-06-13

Amerykanin pochodzenia afgańskiego, który wdarł się w nocy z soboty na niedzielę do klubu dla gejów w Orlando na Florydzie, zastrzelił tam 50 osób, a następnie zginął w wymianie ognia z policją. Pod względem liczby ofiar była to największa jak dotąd w USA zbrodnia dokonana przez pojedynczą osobę przy użyciu broni palnej. Sprawca strzelaniny został zidentyfikowany jako 29-letni Omar Mateen, obywatel USA pochodzenia afgańskiego, mieszkający na Florydzie.

Ojciec sprawcy masakry na Florydzie publicznie potępił czyn syna i zapewnił, że rodzina nic nie wiedziała o jego planach.Podczas spotkania z dziennikarzami ojciec Omara Mateena – Sediqque oświadczył, że sprzeciwia się wszelkiej przemocy i działaniom terrorystycznym. – Moje zasady jako ojca i jako amerykańskiego obywatela są przeciwko terroryzmowi i niesprawiedliwości – szczególnie w mojej ojczyźnie Stanach Zjednoczonych – mówił.

Sediqque Mateen dodał, że odczuwa smutek i gniew z powodu czynu swego syna. – Nie wiem, dlaczego to zrobił. Nic nie wiedziałem o jego planach. Zależało mi, by dać mu dobre wykształcenie, by mógł służyć Stanom Zjednoczonym Ameryki – podkreślił ojciec sprawcy strzelaniny dodając, że Państwo Islamskie powinno zostać zniszczone.

 

Czytaj więcej: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1017099,title,Ojciec-sprawcy-masakry-w-Orlando-nie-wiem-dlaczego-syn-to-zrobil-Nic-nie-wiedzialem-o-jego-planach,wid,18377517,wiadomosc.html?ticaid=1172f4&_ticrsn=3