Jak postępować z podejrzaną przesyłką – Dobre Praktyki!

Co jakiś czas w mediach pojawiają się informacje o działaniach podejmowanych przez służby w związku z podejrzanymi przesyłkami docierającymi do różnych instytucji państwowych. Nie od dziś jednak wiadomo, że tego typu zagrożenie może dotyczyć nie tylko urzędów, ale również przedsiębiorstw, obiektów użyteczności publicznej, a nawet osób prywatnych.

Czytaj więcej

Ukraina: media żądają zwolnienia Sławomira Nowaka, bo często nie ma go w pracy

Ukraińskie media domagają się dymisji byłego ministra transportu Polski Sławomira Nowaka ze stanowiska szefa państwowej agencji drogowej Ukrainy Ukrawtodor. Ich zdaniem urzędnik więcej czasu spędza w Polsce niż w miejscu pracy.

Czytaj więcej

Platforma chce nowego prawa. I szydzi z Misiewicza

Platforma Obywatelska złożyła w Sejmie projekt nowej ustawy, która miałaby zapobiegać zatrudnianiu osób bez odpowiedniego przygotowania i wykształcenia na takich stanowiskach jak szef gabinetu politycznego. Projekt nazwano szyderczo „Lex Misiewicz” czyli „prawo Misiewicza”. To oczywiście nawiązanie do Bartłomieja Misiewicza, dla którego zmieniano obowiązujące prawo, by mógł objąć stanowisko.

Czytaj więcej

Będą problemy z tankowaniem? Nowe prawo postrachem właścicieli stacji benzynowych

Jeszcze tylko w poniedziałek właściciele stacji benzynowych będą mogli złożyć wnioski o zaktualizowanie swoich koncesji. Jeśli tego nie zrobią, a będą sprzedawali paliwo, grozi im kara do 5 lat więzienia i nawet 5 mln zł grzywny. – Liczę, że nagle nie okaże się, że stacja gdzie zwykle tankowaliśmy, będzie zamknięta. W dużym miastach na pewno coś się znajdzie, ale w mniejszych miejscowościach może być z tym problem – mówi Maksymilian Graś, prawnik z Polskiej Izby Paliw Płynnych.

Czytaj więcej

Resort cyfryzacji: Dowód osobisty i prawo jazdy w telefonie komórkowym od 2017

Dowód osobisty i prawo jazdy to dokumenty, które Ministerstwo Cyfryzacji od przyszłego roku chce obsługiwać w formie elektronicznej za pomocą telefonu komórkowego – poinformowała w poniedziałek na konferencji w Warszawie szefowa tego resortu Anna Streżyńska.

Czytaj więcej

Zabieranie prawa jazdy za szybką jazdę w terenie zabudowanym oceni TK

We wtorek Trybunał Konstytucyjny łącznie rozpozna wnioski Rzecznika Praw Obywatelskich oraz Prokuratora Generalnego o uznanie niekonstytucyjności przepisów ws. zatrzymywania prawa jazdy – gdy kierowca przekroczy prędkość o więcej niż 50 km/h w terenie zabudowanym.

Czytaj więcej

Nie żyje 1,5-roczny chłopiec. Jego mama, brat i siostra są ranni, trafili do szpitala

Nie żyje 1,5-roczny chłopczyk, a jego mama, brat i siostra zostali ranni w wypadku, do którego doszło w sobotę na drodze wojewódzkiej 958 w Rabie Wyżnej (woj. małopolskie).

Czytaj więcej

Więcej czasu na roszczenia

Posłowie chcą wydłużyć z dwóch do pięciu lat możliwość składania wniosku przez właścicieli nieruchomości o odszkodowanie z powodu poniesionych strat np. w wyniku hałasu.

Czytaj więcej

WADA potwierdziła. Dane sportowców wykradli rosyjscy hakerzy

Światowa Agencja Antydopingowa (WADA) potwierdziła, że atak na jej serwery przeprowadzili rosyjscy hakerzy. Weszli oni w ten sposób w posiadanie poufnych danych. Więcej o tej sprawie w „Faktach z zagranicy” w TVN24 BiS o 19.55.

Czytaj więcej

Policja przedstawiła zarzuty wnukowi Lecha Wałęsy

• Policja w Gdańsku przedstawiła zarzut znęcania się w zbiegu z uszkodzeniem ciała 19-latkowi zatrzymanemu w środę za dźgnięcie 22-letniej kobiety nożem
• Nieoficjalnie wiadomo, że chodzi o wnuka byłego prezydenta Lecha Wałęsy

Czytaj więcej