Ukraina: media żądają zwolnienia Sławomira Nowaka, bo często nie ma go w pracy

2017-03-09

Ukraińskie media domagają się dymisji byłego ministra transportu Polski Sławomira Nowaka ze stanowiska szefa państwowej agencji drogowej Ukrainy Ukrawtodor. Ich zdaniem urzędnik więcej czasu spędza w Polsce niż w miejscu pracy.

Czytaj więcej

Platforma chce nowego prawa. I szydzi z Misiewicza

2017-01-31

Platforma Obywatelska złożyła w Sejmie projekt nowej ustawy, która miałaby zapobiegać zatrudnianiu osób bez odpowiedniego przygotowania i wykształcenia na takich stanowiskach jak szef gabinetu politycznego. Projekt nazwano szyderczo „Lex Misiewicz” czyli „prawo Misiewicza”. To oczywiście nawiązanie do Bartłomieja Misiewicza, dla którego zmieniano obowiązujące prawo, by mógł objąć stanowisko.

Czytaj więcej

Będą problemy z tankowaniem? Nowe prawo postrachem właścicieli stacji benzynowych

2017-01-15

Jeszcze tylko w poniedziałek właściciele stacji benzynowych będą mogli złożyć wnioski o zaktualizowanie swoich koncesji. Jeśli tego nie zrobią, a będą sprzedawali paliwo, grozi im kara do 5 lat więzienia i nawet 5 mln zł grzywny. – Liczę, że nagle nie okaże się, że stacja gdzie zwykle tankowaliśmy, będzie zamknięta. W dużym miastach na pewno coś się znajdzie, ale w mniejszych miejscowościach może być z tym problem – mówi Maksymilian Graś, prawnik z Polskiej Izby Paliw Płynnych.

Czytaj więcej